HAKKIMDA

2015 yılında İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü'ne girmeye hak kazandım. 4 yıllık eğitim öğretim hayatım boyunca İzmir ili ve dışında pek çok kongreye katıldım ve sertifika aldım. Ayrıca 1st INTERNATIONAL HEALTH SCIENCE AND LIFE CONGRESS’ İNDE konuşmacı olma ve poster yayınlama fırsatı da buldum.
Türkiye Diyetisyenler Derneğinin yürüttüğü Beslenmede Gıda Güvenliği Eğitimini aldım ve Klinik Enteral Parenteral Nütrisyon Derneği tarafından gerçekleştirilen Klinik Nütrisyon Temel Eğitimi'ni aldım. 4. sınıfta yaptığımız hastane stajlarımızda deneyim ve tecrübeye sahip oldum. Bu hastaneler İzmir Çiğli Bölge Eğitim Hastanesi, İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Menemen Toplum Sağlığı Merkezi, Behçet Uz Çocuk Hastanesi, Narlıdere Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'idi. Mezun olduktan sonra Bariatrik Cerrahi Sonrası ve Mide Botoksu Sonrası Beslenme alanında çalıştım. Şu an kendi kliniğimde danışanlarıma beslenme danışmanlığı hizmeti vermekteyim. Diyetisyenlik mesleğinin onurunu, kendi çıkarlarımın üstünde tutacağıma, beslenmenin sağlığın korunması ve yükseltilmesinde bir temel taş olduğunun bilinciyle, bilgilerimi ve deneyimlerimi her kesimde ve her koşulda paylaşacağıma eminim.

SERTİFİKALAR

1) 1st INTERNATİONAL HEALTH SCIENCE AND LIFE CONGRESS ( May 2018 ) Alındığı Kurum: Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi

2) Klinik Nütrisyon Temel Eğitimi ( Şub 2018 ) Alındığı Kurum: Klinik Entegral Parenteral Nütrisyon Derneği

3) Sağlıklı Büyüyen Çocuk Sempozyumu-3 ( Ara 2017 ) Alındığı Kurum: İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi

4) Beslenmede Gıda Güvenliği ( May 2017 ) Alındığı Kurum: Türkiye Diyetisyenler Derneği

5) Beslenme ve Sağlık İç İçe ( May 2016 ) Alındığı Kurum: İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi

Dyt. Pınar ÇELİK

Merhabalar ben diyetisyen Pınar Çelik, İstanbul Bakırköy’de doğdum. 2015 yılında Silivri Fen Lisesinden mezun olup Kırklareli Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümünü kazanmaya hak kazandım. Lisans hayatım boyunca çeşitli seminer ve sempozyumların dışında Özel Asya Hastanesi (İstanbul) ve Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesinde gönüllü stajlar yaptım.

Bu stajlarım sırasında Özel Asya Hastanesinde Bariatrik Cerrahi öncesi ve sonrası beslenme takibi konusunda tecrübelendim. Ankara’da ise Nefroloji, Gastroloji ve Poliklinik departmanlarında tecrübelendim. Okul stajlarımı ise İstanbul Haseki Eğitim ve Araştırma hastanesinde Poliklinik-Nutrisyon-Yemekhane rotasyonu şeklinde gerçekleştirdim.

Trakya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Pediatri ve Yetişkin Polikliniklerinde, Babaeski Devlet Hastanesi Poliklinik ve Palyatif birimlerinde, Kırklareli Devlet Hastanesi Diyaliz biriminde, Trakya Üniversitesi Yemekhanesinde stajlarımı gerçekleştirdim. 2019’da mezun olduktan sonra çeşitli eğitimlerle gelişimime katkı sağladım.

2 yıldır freelance olarak danışmanlık hizmeti vermekteyim ve beslenmeyle ilişiğimi artırmak adına Aşçılık Bölümünde öğrenimime devam etmekteyim. 2021 Ekim ayı ile birlikte enerjisine, bilgisine ve deneyimine çok güvendiğim meslektaşım Diyetisyen Beyza Yalav’ın yanında yüz yüze danışan kabulüne başlamış bulunmaktayım.

SERTİFİKALAR

Sağlıkta Kariyer Programı (Nis 2016) Alındığı Kurum: EDUCON

Etkin Sunum Teknikleri Eğitimi (Tem 2017) Alındığı Kurum: TSC Kariyer Enstitüsü

İş Sağlığı ve Güvenliği (Şub 2018) Alındığı Kurum: Kırklareli İl Milli Eğitim Müdürlüğü

1.Beslenme ve Diyetetik Zirvesi, Alındığı Kurum: EtkinKampüs; Digicertify

(Nis 2020) ‘Mindful Eating’

2.Beslenme ve Diyetetik Zirvesi, Alındığı Kurum: EtkinKampüs; Digicertify

(Mar 2021) ‘Gebelikte, Bebeklikte ve Çocuklukta Vakalarla Beslenme’

(Mar 2021) ‘Eliminasyon Diyetleri ve Detoksifikasyon’

(Mar 2021) ‘Toplu Beslenme Sistemlerinde Menü Planlama ve Catering’

(Mar 2021) ‘Enteral-Parenteral Beslenme’

(Mar 2021) ‘Besin-İlaç Etkileşimi ve Uzay Beslenmesi’

(Mar 2021) ‘Kronik Hastalıklarda Davranış Değişikliği Tedavisi’

(Mar 2021) ‘Kardiyovasküler Aterosklerotik Hastalıklarda Beslenme’

(Mar 2021) ‘Vakalarla Bariatrik Beslenme Ameliyat Süreci’

Konuşmayı Başlat
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Merhaba👋🏻👋🏻
🌐Online Diyet İzmir’le artık bir telefon kadar uzağınızdayız!
❓Daha detaylı bilgi almak ister misiniz?
🥑Konuşmanın diğer ucunda Diyetisyen ve Beslenme Uzmanı Beyza Yalav sizleri bekliyor😊